Jeżeli Państwa autoklaw znajduje się na terenie Łodzi, Pabianic, Konstantynowa, Rzgowa czy Tuszyna, możemy po niego dojechać, by zabrać go do naszego serwisu. Koszt takiej usługi można sprawdzić w naszym cenniku (aktualny cennik dojazdu serwisanta). W tej samej cenie autoklaw możemy odwieźć po naprawie. Jeżeli mają Państwo życzenie, by nasz serwisant pojechał po autoklaw poza ten rejon, wówczas koszt dojazdu liczony jest od ilości przejechanych kilometrów (aktualny cennik dojazdu serwisanta poza rejon Łodzi).

Istnieje także możliwość podstawienia kuriera przez nasz serwis do gabinetu. Po Państwa stronie spoczywa wówczas spakowanie autoklawu na czas transportu w sposób, który zabezpieczy urządzenie przed uszkodzeniem w transporcie. 

AUTOKLAW ZASTĘPCZY

Klientom naszego serwisu oferujemy możliwość wypożyczenia autoklawu zastępczego. Dysponujemy autoklawami marki Enbio i Tinget. Jeżeli nie są aktualnie wypożyczone chętnie je Państwu udostępnimy. Opcja wynajmu na czas naprawy dla Klientów, którzy zakupili autoklaw w naszym sklepie  jest bezpłatna. Jeżeli zepsuty autoklaw kupili Państwo w innym sklepie, wówczas koszt wynajmu jest odpłatny zgodnie z cennikiem znajdującym się na stronie naszej firmy (koszt wypożyczenia autoklawu) i obowiązuje jedynie w przypadku gdy osobiście dostarczą Państwo uszkodzony autoklaw do naszego serwisu lub skorzystają z opcji dojazdu naszego serwisanta do gabinetu. Autoklawów zastępczych nie wysyłamy kurierem! 

NAPRAWA AUTOKLAWU U KLIENTA

Autoklawów Enbio nie naprawiamy u Klienta, gdyż jako autoryzowany serwis zobowiązani jesteśmy do pełnego raportowania wykonywanych czynności serwisowych. Wymagają one od nas dostępu do urządzeń pomiarowo kontrolnych i komputera, których nie jesteśmy w stanie przewozić. Z tego powodu na wyjeździe możemy jedynie wymienić w Państwa autoklawie uszczelkę drzwi i filtr HEPA. Drugim czynnikiem, który eliminuje naprawy poza naszym serwisem jest fakt, że zdiagnozowanie niektórych usterek jest czasami dość czasochłonne, podobnie jak czasochłonne są naprawy związane z wymianą wytwornicy pary, grzałkami komory czy innymi trudno dostępnymi podzespołami.

Gdy wymianie podlega płyta główna autoklawu musimy ją zamówić u producenta i zaczekać, aż zostanie nam przysłana. Tu warto wspomnieć o tym, iż każdorazowo taka płyta jest przygotowywana pod konkretny autoklaw. Programowane są na niej numery seryjny urządzenia, ilość cykli przeprowadzonych przez autoklaw, nie wspominając już o właściwym oprogramowaniu.